Rekordní počet trans sportovců bojuje o umístění na olympijských hrách v Tokiu

Nejméně osm transgenderových sportovců patří mezi olympijskou naději, která se uchází o místo na letošní léto odložených her v Tokiu. Až do tohoto bodu otevřeně transatlet nikdy na olympijských hrách nezávodil a Tokio to má změnit. Naděje pocházejí z pěti různých zemí a jsou mezi nimi olympijští veterináři, kteří předtím nebyli venku, a také nadějní mladí soutěžící.

Laurel Hubbard, vzpěrač z Nového Zélandu, se již kvalifikoval pro hry, čímž se stala první otevřeně transatletem, který tak učinil. Několik dalších olympijských a paralympijských sportovců doufá, že se k nim v Tokiu připojí, jak poprvé uvedl zpravodajský web LGBTQ+ Outsporty .

Do amerického týmu se také chtějí kvalifikovat dva transatleti: Nikki Hiltz, nebinární běžkyně na 1500 metrů, a CeCé Telfer, která byla první otevřeně trans ženou, která vyhrát šampionát NCAA když vyhrála divizi II na 400 m překážek v roce 2019. Hiltz, který vyšel jako nebinární začátkem tohoto roku bude příští měsíc soutěžit na zkouškách v Eugene v Oregonu skončil 5 ve svém prvním závodě sezóny před dvěma týdny. Pokud jde o Telfer, potřebuje zapsat olympijskou kvalifikaci a závodit na zkouškách, aby se dostala do Tokia.

Každý z těchto sportovců zažil bigotnost a transfobii na své cestě k možnému zápisu do historie. Po Telferově historickém vítězství před dvěma lety byl online cílem konzervativních trollů , zatímco Hiltz zveřejněno na Instagramu počátkem tohoto týdne se jim také dostalo nenávisti online ohledně jejich pohlaví. Řekli, že negativita namířená proti nim byla na trati vysavačem energie.

obsah Instagramu

Tento obsah lze také zobrazit na webu it pochází z.

Quinn, hráčka National Women’s Soccer League, bude s největší pravděpodobností také soutěžit v Tokiu. Už léta jsou členkou Kanadského národního týmu žen a předtím získaly bronzovou medaili na olympijských hrách v Riu de Janeiru v roce 2016. vychází jako nebinární v příspěvku na Instagramu z roku 2020. Quinn také soutěžil na mistrovství světa v roce 2019, než veřejně promluvil o své genderové identitě.

Tiffany Abreu, hráčka volejbalu, doufá, že bude výběrovou komisí jmenována do brazilského národního týmu. Abreu byla první trans žena hrát v brazilské ženské volejbalové superlize , připojil se k lize pro sezónu 2017-18 a překonal bodový rekord v jedné hře.

Další transnaděje má za cíl soutěžit v soutěžích extrémních sportů. Chelsea Wolfe, americká atletka BMX, bude pravděpodobně jmenována náhradníkem za americký tým, ale doufá, že se kvalifikuje jako soutěžící. Wolfe soutěží ve volném stylu, který bude mít premiéru na hrách v Tokiu.

Vzpěračka Laurel Hubbard v Aucklandu na Novém Zélandu Na příštích olympijských hrách by se mohl objevit vůbec první trans sportovec Laurel Hubbard, 43, by se mohla zapsat do historie. Zobrazit příběh

Do Tokia se mohou dostat i dva trans para-atleti. Jedním z nich je Kanaďanka Ness Murby, která loni vyšel jako nebinární a soutěží v hodu diskem a oštěpem. Murby se zúčastnil her v roce 2016 v Riu, kde skončil šestý. Druhou je italská sprinterka Valentina Petrillo, jejíž časy ji kvalifikovaly o místo v národním týmu. Je na výběrové komisi, aby ji vybrala, aby reprezentovala svou zemi. Loni Petrillo získal tři zlaté medaile na paralympijských zkouškách v Jesolo v Itálii a předtím vyhrála národní tituly v mužské divizi před jejím přechodem.

Petrillo řekla, že přechod způsobil, že její časy nemilosrdně klesly z místa, kde byla před HRT, ale dodala, že nepřešla, aby vyhrála. Udělala jsem to pro sebe, řekla Reuters minulý rok.

Po hrách v Tokiu je Mezinárodní olympijský výbor očekává se, že změní svá pravidla umožnit transatletům soutěžit, což by mohlo některé z nich v budoucnu ovlivnit. Ale bez ohledu na to, jaká budoucnost přinese trans konkurentům, budou hry v Tokiu historické.

Akce byla původně plánována na rok 2020, ale kvůli celosvětové pandemii koronaviru byla odložena na letošní léto. Olympijské hry v Tokiu se aktuálně mají konat od 23. července do 8. srpna.